Fabryczna BAJAderka, czyli miks warsztatów dawnego rzemiosła, pokazów artystycznych i występów muzycznych, a także zwiedzanie z przewodnikiem ciekawych wystaw oraz spacery po Starym Mieście. Fabryka Sztuk zaprasza w weekend 22-23 sierpnia.

W sobotę na dziedzińcu przy ul. 30 Stycznia 4 pojawią się szczudlarze i kuglarze, którzy zaprezentują swoje cyrkowe umiejętności. Pod okiem specjalistki będzie można wykonać proste kosmetyki, takie jak: sole do kąpieli z płatkami najróżniejszych kwiatów i ziół czy też kolorowy peeling cukrowy. Odbędzie się ponadto pokaz tworzenia balonowych figur, które zostaną rozdane najmłodszym uczestnikom. Nie zabraknie warsztatów plastycznych dla dzieci.

W oba dni będzie można zwiedzić aktualne wystawy: interdyscyplinarną o Mikołaju Koperniku i Aleksandrze Skultecie, grafiki Katarzyny Kaffki oraz fotograficzną Piotra Szumigaja.

Niedziela upłynie w klimacie etno.  Zaplanowano pokaz i warsztaty powroźnicze oraz garncarskie. O godz. 16.00 będzie można posłuchać Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej Torpeda. Fabryka Sztuk zaprosi również na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”, a licencjonowany przewodnik opowie ciekawostki o tczewskich zabytkach.

Większość atrakcji odbędzie się w godzinach 11.00-15.00.

10 dni przed wydarzeniem zostanie podany regulamin i program oraz formularz zgłoszeń, uwzględniający zasady sanitarne, m.in.: zasłanianie ust i nosa w pomieszczeniu oraz na dziedzińcu, gdy niemożliwe jest zachowanie bezpiecznego odstępu 1,5 m pomiędzy uczestnikami, dezynfekcja rąk, wypełnienie karty uczestnictwa (online lub na miejscu), ograniczona liczba osób, pomiar temperatury.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

(FS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPrzyczajony mieszkaniec, ukryty Tczew – gra miejska
Następny artykułŚwięto Kociewia przez cały weekend w Gdańsku