E-hulajnogi TIER, globalnego lidera mikromobilności, pojawiły się dziś na ulicach Tczewa, by usprawnić poruszenie się w mieście w sezonie turystycznym i wnieść zupełnie nową jakość dla mieszkańców. Operator zachęca do korzystania z proekologicznej formy transportu, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy przejazdy e-hulajnogami na świeżym powietrzu mogą sprawić dużą przyjemność. Użytkownicy w Tczewie mają możliwość korzystania ze 100 udostępnionych pojazdów, dzięki którym sprawnie przemieszczą się na krótszych dystansach. E-hulajnogi będą dostępne w Tczewie czasowo, a okres testowy potrwa do 31 sierpnia.

Zielone myślenie o transporcie miejskim

Rozpoczęcie działalności TIER w Tczewie doskonale wpisuje się w założenia Programu Ochrony Środowiska oraz działania miasta w zakresie m.in. ochrony klimatu i poprawy jakości powietrza czy redukcji hałasu. Celem TIER jest wsparcie miasta w realizacji zadań z obszaru ekologii i koncepcji inteligentnych miast oraz zmiany mobilności na dobre.

– Cieszymy się, że to właśnie Tczew stał się kolejnym miastem na mapie obecności TIER w Polsce. Zrównoważona mobilność jest dla nas bardzo ważna, a dywersyfikacja środków transportu to kluczowy element na drodze do zmiany nawyków komunikacyjnych na dobre. Wierzymy, że tczewianie polubią jazdę e-hulajnogami nie tylko ze względu na ekologię, lecz również ich praktyczny charakter – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Nagrody za parkowanie w wyznaczonych strefach

W porozumieniu z władzami miasta, na terenie Tczewa zostały wyznaczone strefy parkowania. Każdy z użytkowników, który zaparkuje e-hulajnogę w jednej ze stref na terenie miasta otrzyma 1 minutę gratis. Dotychczas funkcjonalność ta była aktywna na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu, Krakowa, Słupska, Szczecina i Warszawy. Obecnie gratyfikacja za parkowanie w wyznaczonych strefach będzie również przyznawana użytkownikom z Tczewa.

Po zalogowaniu się do aplikacji TIER użytkownik zobaczy mapę z zaznaczonymi obszarami parkingowymi, dzięki czemu będzie mógł przed wyruszeniem w trasę zaplanować jej przebieg oraz punkt końcowy. Po zakończeniu przejazdu w odpowiedniej strefie, do konta w aplikacji dodana zostanie nagroda w postaci darmowej minuty do wykorzystania podczas następnej przejażdżki. Użytkownik każdorazowo otrzyma również potwierdzenie przyznania dodatkowych minut w wiadomości e‑mail wysłanej z aplikacji.

Prawidłowe parkowanie e-hulajnogi poza strefą parkowania

W przypadku parkowania poza wyznaczoną strefą należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. E-hulajnogę można zaparkować na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej krawędzi chodnika oddalonej od jezdni. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą (ważne, by nie stawiać hulajnóg obok siebie, a jedną za drugą). W przypadku parkowania hulajnogi na chodniku, szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu. Należy pamiętać, że zakazy parkowania, oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.

E-hulajnogi premium

TIER to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, pozwalającego użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Nowoczesna flota zapewnia najlepsze doświadczenia z użytkowania poprzez wyjątkową konstrukcję: szeroką podstawę, duże koła, podwójny amortyzator oraz hamulce i wygodny uchwyt na telefon, dzięki któremu można nie tylko łatwo skorzystać z podglądu mapy, lecz również podładować swój smartfon. Dzięki bezkompromisowej misji zmiany mobilności na dobre, przełomowej technologii oraz odpowiedzialnej postawie wobec miast i środowiska, TIER w ciągu 3 lat pojawił się już w ponad 240 miastach w 22 krajach.

Bezpieczeństwo jako priorytet

TIER od czasu debiutu w Polsce w kwietniu 2021 roku podejmuje zdecydowane i przełomowe przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dotyczy to nie tylko użytkowników e‑hulajnóg i innych uczestników ruchu, lecz także postrzegania branży przez opinię publiczną. Operator nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu. TIER przypomina też o szacunku dla innych uczestników ruchu. Podjęte działania znacząco poprawiają jakość korzystania z mobilności współdzielonej, co widać każdego dnia na ulicach polskich miast.

Unikalny system wynagradzania za prawidłowe parkowanie, działania edukacyjne, w tym najnowsza kampania „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź TIER” i warsztaty bezpiecznej jazdy to przykłady wybranych działań marki, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników i przechodniów.

Jak zacząć jeździć TIER?

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd”. Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 59 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł. Nowi użytkownicy, w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych odblokowań w promocyjnej cenie 1 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 9,90 zł.

O TIER Mobility

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest Zmiana Mobilności Na Dobre. Udostępniając mieszkańcom szereg współużytkowanych, lekkich pojazdów elektrycznych, od e-hulajnóg po e-rowery i e-skutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów. TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence’a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 240 miastach w 22 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej słusznego i zrównoważonego rozwiązania w kwestii mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.

Inwestorami spółki TIER są między innymi SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital, White Star Capital oraz polski fundusz inwestycyjny Market One Capital. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tier.app.

(Havas PR Warsaw)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKultura w sąsiedztwie – piknik rodzinny na Osiedlu Staszica
Następny artykułKiermasz ukraińskich towarów, prezentacja filmu – 15 lipca w CKiS