Od dzisiaj można parkować na dwupoziomowym, zadaszonym parkingu na węźle transportowym, na którym znajdują się 103 miejsca postojowe. Parking przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

To jedna z największych tegorocznych inwestycji miejskich. Dzięki niej powstały 103 nowe miejsca parkingowe. Koszt zadania to ponad 13 mln zł. Wykonawcą,  na zlecenie Gminy Miejskiej Tczew, jest firma CBŻ z Pszczółek. Ze strony miasta inwestycję prowadził Zakład Usług Komunalnych .

Zadanie dofinansowano ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego 2014-2020.

W latach 2010-2012 całkowicie został przebudowany teren w sąsiedztwie dworca PKP i przystanków autobusowych tworząc nowoczesny zintegrowany węzeł transportowy. Zbudowany został wówczas parking na ok. 250 miejsc, dodatkowo miejsca parkingowe zapewniła też Galeria Kociewska.  Dzisiaj ta liczba miejsc okazuje się niewystarczająca, zwłaszcza, że zgodnie z ideą węzłów integracyjnych, wielu kierowców pozostawia tutaj samochody, aby dalej przemieszczać się publicznymi środkami transportu, głównie pociągami, szczególnie w kierunku Trójmiasta.  Stąd potrzeba budowy w tej lokalizacji kolejnych  miejsc parkingowych.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNowe obostrzenia już od jutra
Następny artykułKonkurs Kulinarny „Wolność jest słodka” ONLINE