Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Parafia pw. św. Józefa zaprasza mieszkańców na miejską drogę krzyżową, która odprawiona zostanie 31 marca o godz. 20:00 (piątek przed Niedzielą Palmową – NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA W WIELKI PIĄTEK). Początek: parking przy ul. Łaziennej.

Pragniemy pójść za kilkumetrowym krzyżem, aby jeszcze bardziej zrozumieć tajemnicę Męki Pańskiejzaprasza ks. Adam Gadomski, proboszcz tczewskiej fary.

Droga krzyżowa rozpocznie się na terenie parafii farnej – tradycyjnie na parkingu przy ul. Łaziennej. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Łazienna, Kościuszki, Jarosława Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Sobieskiego do kościoła św. Józefa. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia świec.

Stacje zostaną przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Krzyż nieść będą wspólnoty parafialne, grupy i stowarzyszenia.

Będziemy szli po ulicach Tczewa i musimy pamiętać o naszych siostrach i braciach, którzy tu żyją. Jezus idąc ulicami Jerozolimy niósł krzyż za ludzi wszystkich czasów nikogo nie wykluczając. My chcemy Go naśladować i również pamiętać w tej modlitwie o wszystkich, którzy tu, z nami, żyją, bez wykluczania nikogo: tych, co wierzą i nie wierzą, tych, którzy nam wyrządzają krzywdę albo z nas szydzą. Podczas tej drogi myślimy o samotnych, chorych, smutnych, zagubionych i grzesznych – mówi młodzież odpowiedzialna za przygotowanie stacji.

UWAGA: Możliwe utrudnienia w ruchu w godzinach 20:00-21:30. Parafia św. Krzyża informuje, iż nie będzie tradycyjnej drogi krzyżowej w Wielki Piątek ulicami Starego Miasta. Zmieniona została formuła wydarzenia. Zapraszamy w piątek, 31 marca.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWymogi formalne – budżet obywatelski na 2024
Następny artykułWażny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”