Co roku jednym z istotnych elementów obchodów największego chrześcijańskiego święta, czyli Wielkanocy, jest uroczysta droga krzyżowa inscenizowana poza murami kościołów. Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Tczewa odbędzie się w piątek PRZED NIEDZIELĄ PALMOWĄ, 22 marca o godz. 20:00 przy kościele św. Józefa na NOWYM MIEŚCIE.

Procesja przejdzie ulicami: Sobieskiego, Wojska Polskiego, Plac Piłsudskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kościuszki, Łazienna – do fary, gdzie odbędzie się koncert pasyjny. 

Kilkumetrowy krzyż niesiony będzie przez wspólnoty z całego dekanatu tczewskiego oraz grupy ściśle powiązane z miastem. Pragniemy, aby od tego roku to wydarzenie modlitewne nabrało charakteru jedności i pokoju – tak bardzo tego brakuje w tych niespokojnych czasach. Chrystus niósł krzyż za wszystkich i nikogo nie wykluczył. Podczas drogi usłyszymy wzruszające rozważania dotykające naszej codzienności i Bożej obecności. 

Niech to nabożeństwo będzie okazją do modlitwy za nasze parafie, rodziny, miasto, kraj oraz cały świat. Módlmy się o żywą wiarę, miłość i pokój. Przygotujmy nasze serca na Triduum Paschalne i cudowny poranek Zmartwychwstania Pańskiego –  mówi ks. Andrzej Piernikarczyk – proboszcz parafii św. Józefa i wicedziekan dekanatu.

Dajmy świadectwo zabieganemu i pogubionemu światu, że krzyż wciąż jest w centrum. Ten znak zwycięstwa wcale nie jest banałem. Przypomnijmy, że On jest, że On kocha do końca. Jest z nami w każdym zranieniu, w każdej chwili zwątpienia, w każdym upadku, w każdej samotności dodaje młodzież przygotowująca stacje i rozważania.

Komenda Powiatowa Policji w Tczewie informuje, że w związku z przejściem drogi krzyżowej możliwe utrudnienia w ruchu. Trasa przejścia procesji zostanie zabezpieczona przez służby funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej.

TCZEW,  plac przy kościele św. Józefa (ul. Gdańska 6)

22.03.2024 godz. 20:00REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGodzina dla Ziemi – 23 marca o godz. 20.30 wyłączamy światło
Następny artykułWielkanocne spotkanie tczewian – 23 marca