Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zapraszają na premierową transmisję koncertu, zarejestrowanego w sali widowiskowej CKiS w Tczewie bez udziału publiczności. Koncert odbędzie się 29 listopada o godz. 19:00 w TV Tetka Tczew.

„Destination: Karłowicz” to wyjątkowy projekt – muzyczna podróż w poszukiwaniu zapisu uczuć i myśli dogłębnie osobistych w twórczości wybitnego polskiego kompozytora Mieczysława Karłowicza. Koncepcja koncertu opiera się przede wszystkim na przybliżeniu publiczności niezwykle uduchowionych Pieśni kompozytora w specjalnym opracowaniu na baryton i orkiestrę smyczkową (w transkrypcji Piotra Kasiłowskiego, Macieja Zakrzewskiego, Szymona Morusa) w zestawieniu z wirtuozowską, nader barwną Serenadą na orkiestrę smyczkową op.2 Połączenie owej wyjątkowej różnorodności w twórczości kompozytora, pozwoli na prawdziwie pogłębione przeżywanie muzyki. ” (…) jego Pieśni niosą potężny ładunek uczuć. To tak, jakby w kropli wody zamknąć całe morze. Pieśni Karłowicza są właśnie takimi kroplami, w których, jeśli się zanurzyć, otworzą się głębie(…)” /dr Agnieszka Topolska/

Przewodnikami w podróży po krainie pełnej ciepła, szczerych inspiracji objawiających się w naturalnie wysnutych melodiach będą: obchodząca w zeszłym roku jubileusz 10-lecia Orkiestra Kameralna Progress pod batutą jej założyciela i dyrektora artystycznego Szymona Morusa oraz solista – wybitny, utytułowany polski baryton – Robert Gierlach.

Choć zakładaliśmy bardziej optymistyczny scenariusz, na koncerty z publicznością w formule znanej z przeszłości, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Epidemia, która na długie tygodnie pozbawiła orkiestrę możliwości bezpośredniego spotkania z publicznością, skłoniła nas do przedefiniowania wielu aspektów koncertowej tradycji. Również tym razem orkiestra w kameralnym składzie rozmieszczona będzie na scenie z zachowaniem wymaganego dystansu, a melomani zasiądą do słuchania we własnych fotelach – taki właśnie będzie nasz kolejny koncert. Do zobaczenia w sieci!” – zaprasza Szymon Morus – dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress.

Dofinansowano ze środków miasta Tczewa, w ramach wsparcia organizacji pozarządowych w zakresie ochrony kultury i dziedzictwa narodowego.

[CKiS]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNagrody prezydenta Tczewa dla młodych i zdolnych
Następny artykułFabryka Sztuk online – kolejowe eksponaty