8 maja o godz. 16.00 na kanale YouTube CKIS Tczew będzie można obejrzeć poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów” pt. “Czarne i białe”.

Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

Czas trwania 45 min.

Przedstawienie zaprezentuje Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku – profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą. Teatr założył  Mariusz Orzełek, miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci Klapa i Co Nieco. W latach 1994-2002 wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Spektakl będzie dostępny na kanale YouTube CKiS Tczew do dnia 10 maja.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułLaurka dla strażaka – wyniki wyzwania plastycznego
Następny artykułWeekend muzeów z Fabryką Sztuk – 15-16 maja