Co roku 6 października o godzinie 19.00 realizowana jest ogólnopolska akcja podświetlania budynków na zielono w geście solidarności z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce. W Tczewie o godz. 19.00 podświetlony na zielono został budynek Centrum Kultury i Sztuki.

Kampania społeczna #17Milionów „Zaświeć z nami na zielono” zwiększa świadomość społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

Z roku na rok coraz więcej firm i instytucji przyłącza się do naszej Kampanii i podświetla swój budynek. Każdy może tego dnia okazać solidarność, umieszczając na przykład w mediach społecznościowych zielone akcenty, czy też krótką wzmiankę o Światowym Dniu MPD. A dlaczego #17milionów? – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dlaczego w październiku – ponieważ 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego – mówią członkowie Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat.

Przez cały październik Fundacja Kolorowy Świat będzie różnymi działaniami zwracała uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce oraz zwiększała świadomość Polaków na temat przyczyn MPD.

Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat z Łodzi, koordynator akcji, to prężnie rozwijająca się organizacja pożytku publicznego działająca w sferze ochrony zdrowia i edukacji. Od 2003 roku pomaga dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi wadami rozwojowymi prowadząc: Niepubliczne Kolorowe Przedszkole, Szkołę, Wczesne Wspomaganie Rozwoju oraz NZOZ Kolorowy Ośrodek – Dzienny Oddział Rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Od 2015 roku, corocznie w październiku Fundacja Kolorowy Świat zajmująca się na co dzień specjalistyczną opieką dzieci z MPD realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego. 

Wszystkich tczewian zachęcamy również, żeby dołączyć do premiery online teledysku społecznego, w którym wzięły udział osoby zdrowe, jak i te z mózgowym porażeniem dziecięcym: http://bit.ly/MyTeżChcemyByć

Pomysłodawcami tego projektu są Ewa Misztal, Agnieszka Synowiec i Marek Plutowski.

Jak mówi Ewa: Udział w projekcie był dla mnie wspaniałym, lukratywnym doświadczeniem. Uważam, że było to swego rodzaju zetknięcie dwóch światów – osób z niepełnosprawnością i pełnosprawnych. Moim zdaniem powinno się realizować jak najwięcej takich inicjatyw – po to, aby pokazywać światu, że osoby z niepełnosprawnościami są takimi samymi ludźmi, mają identyczne potrzeby i wyznają podobne, życiowe wartości. Rozmowa ze Sławkiem udowodniła mi, że tak właśnie jest!

Warto dodać, że Ewa Misztal z Agnieszką Synowiec prowadzą wspólnie audycję „Zainspirowana integracją” w Radio Tczew, gdzie na co dzień zajmują się tematami integracji z osobami niepełnosprawnymi.

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUmyją pojemniki na odpady
Następny artykułNoc Bibliotek i spotkania z pisarzami – „Czytelniczego Rejsu” ciąg dalszy