Biblioteka plenerowa zaprasza małych i dużych czytelników na cotygodniowe spotkania pod chmurką.

W każdą środę  lipca i sierpnia od godz. 12.00 do godz. 13.00 obok budynku biblioteki na Starym Mieście przy Skwerze dr Schefflera odwiedź Wakacyjny Kulturalny Pszczeli Zakątek. Dlaczego pszczeli? Ponieważ pszczoły to małe, pracowite i często niedoceniane owady. Podczas spotkań, dowiesz się jak wiele im zawdzięczasz!

28 lipca podczas zajęć literacko-plastycznych na świeżym powietrzu czytaliśmy książkę pt.: „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice Sendaka. Wyruszyliśmy do krainy dzikich, by wyprawiać w niej dzikie harce, zatęsknić za domem i… wrócić. Teraz już wiemy, że dzikie stwory czasem muszą być straszne i złe – ale zawsze wracają do domu na kolację.

Wykonaliśmy owady z nakrętek i plasteliny  i papierowe opaski na głowę. Zadowolone buzie wszystkich uczestników dają nadzieję, na powtórzenie imprezy plenerowej w tym samym gronie( a może większym) już za tydzień!

Nie czekaj! Już dziś zapisz sobie w kalendarzu terminy spotkań i przyjdź na nie z całą rodziną!

Zamierzasz w wakacje świetnie się bawić? Przyjdź w środę 4 sierpnia w samo południe na plac przy murach obronnych, obok biblioteki. Tego dnia z Twoją pomocą powstanie słoneczna, letnia łąka. Do zobaczenia.

(MBP)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKwiaty i znicze w hołdzie powstańcom
Następny artykułGospel w drodze – trasa koncertowa Chóru Młodzieżowego Juventus