Bezpłatne przejazdy dla uchodźców – do 10 maja

620

Do 10 maja włącznie uchodźcy z Ukrainy (osoby, które przekroczyły granicę 24 lutego i później) mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Tczewie. Do tego czasu warto wyrobić sobie Kartę Miejską, która ułatwi poruszanie się po mieście.

Kartę można uzyskać w Punkcie Karty Miejskiej przy ul. Pomorskiej obok dworca kolejowego, przy postoju taksówek (naprzeciw parkingu rowerowego).

Godziny pracy

Poniedziałek: 7.00 – 15.00
Wtorek: 10.00 – 18.00
Środa: 7.00 – 15.00
Czwartek: 9.00 – 17.00
Piątek: 7.00 – 15.00.

W Punkcie Karty Miejskiej przy Dworcu PKP czynny jest telefon o numerze: 58 732-29-02, e-mail: karta_miejska_dworzec@um.tczew.pl

Aby otrzymać Kartę należy wypełnić wniosek (można go otrzymać w Punkcie Karty Miejskiej lub pobrać ze strony https://wrotatczewa.pl/karta-miejska/) i złożyć w punkcie Karty Miejskiej. Do wypełnionego wniosku należy załączyć zdjęcie legitymacyjne (można takie zdjęcie zrobić na miejscu, bezpłatnie). Jeżeli wnioskodawca posiada prawo do ulg, musi to udokumentować w chwili składania wniosku – obywatele Ukrainy mają prawo do takich samych ulg jak Polacy. Pierwsza Karta Miejska jest bezpłatna, za wyrobienie kolejnej ( w przypadku zagubienia, zniszczenia) – należy zapłacić.

Kartę Miejską, należy doładować odpowiednią kwotą pieniędzy w wyznaczonych miejscach:

  1. kiosk, przy przystanku Armii Krajowej / Brzozowa,
  2. kiosk, przy przystanku Żwirki / W. Jagiełły,
  3. kiosk, przy ul. Czyżykowskiej – obok Szkoły Podstawowej nr 1,
  4. kiosk, przy ul. 30 Stycznia – obok Banku Spółdzielczego,
  5. kiosk „Bzik” – dolny taras dworca TWI.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZmiany w kursowaniu miejskich autobusów  – 2 maja
Następny artykułKoncert Wiosenny „Echo zaprasza do Tczewa” – 15 maja