W ubiegłym tygodniu w  Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne, dotyczące zagrożeń występujących w sieci. Poprowadziła je Monika Fabich, która od grudnia 2022 roku piastuje stanowisko komendant Straży Miejskiej w Tczewie.

Korzystanie z elektronicznych środków przekazu w dzisiejszych czasach stanowi podstawę do podtrzymywania kontaktów rówieśniczych i koleżeńskich. Niestety, wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii, rośnie ryzyko narażenia się na zagrożenia płynące z korzystania z telefonów komórkowych oraz internetu.

Podczas spotkań strażnicy i strażniczki miejskie ds. profilaktyki rozmawiają z dziećmi o tym, z jakimi formami przemocy mogą się spotkać, jak powinny się w takiej sytuacji zachować i gdzie szukać pomocy. Edukatorzy zwracają szczególną uwagę na fakt, że w sieci dochodzi do wielu antyspołecznych zachowań, przede wszystkim agresywnych, w których najmłodsi są nie tylko ofiarami, ale coraz częściej stają się również sprawcami. W trakcie pogadanki dzieci same wymieniały niebezpieczne sytuacje, do których może dojść podczas korzystania z komputera.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułLate Night Synthesis – koncert Entfloria / Arkadiosh & Wik – 17 lutego w CKiS
Następny artykułŚwiatowy Dzień Kociewia w Tczewie