W 2012 miasto Tczew, w zamian za teren po byłej jednostce wojskowej (przy ul. Wojska Polskiego), przekazało na rzecz Skarbu Państwa (Wojskowej Agencji Mieszkaniowej) podobnej wielkości obszar przy ul. Bałdowskiej. Dzisiaj terenem tym zarządza Krajowy Zasób Nieruchomości, który planuje powstanie tam osiedla mieszkaniowego.

Na lutowej sesji tczewscy radni podejmować będą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Północ sp. z o.o., której udziałowcem będzie Krajowy Zasób Nieruchomości. Podstawowym celem gospodarczym spółki jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu, zgodnie z wymogami ustawy. Gmina Miejska Tczew wniesie do spółki, w formie wkładu pieniężnego, kwotę otrzymaną z rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, w celu objęcia udziałów w spółce.

W porządku lutowej sesji jest także uchwała w sprawie wyrażenia zgody na złożenie wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Wysokość planowanego wkładu pieniężnego Gminy Miejskiej Tczew związanego z realizacja wspomnianego działania wynosi 3 mln zł.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułXXVIII sesja Rady Miejskiej w Tczewie – 25 lutego
Następny artykułWeekend z klockami