Systematycznie wymieniane jest  miejskie oświetlenie uliczne na ledowe energooszczędne. W pierwszej połowie sierpnia wymienionych zostało 36 opraw oświetlenia ulicznego przy al. Zwycięstwa – na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Niepodległości, teraz czas na kolejne.

Do II etapu inwestycji zgłosiło się 5 oferentów. Do realizacji zadania wybrany został Zakład Elektryczno-Budowlany T. Jędraszewski z Tczewa, który wykona zadanie za blisko 42 tys. zł II etap obejmuje pozostałą część al. Zwycięstwa – odcinka od skrzyżowania z ul. Niepodległości do ul. Gdańskiej, wraz z łącznikiem do ul. Jedności Narodu. Wymienionych zostanie 31 opraw.

Planowana oszczędność energii elektrycznej wyniesie ok. 50 proc. – co oznacza, że inwestycja powinna się zwrócić w ciągu ok 5 lat.

Ponadto jeszcze w tym roku wymiana źródeł światła nastąpi na terenie placu zabaw przy ul. Jedności Narodu oraz na terenie zielonym w rejonie ul. Czerwonego Kapturka i Kubusia Puchatka. Łącznie zostanie tam wymienionych 51 opraw. Koszt zadania to  ok. 20 tys. zł. Zlecenie wykona firma „Usługi elektryczno-budowlane Waldemar Gogola” z miejscowości Narkowy.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZmiana harmonogramu odbioru odpadów
Następny artykułBądź jak Superbohater. Świeć przykładem.