Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na najmłodszych widzów na przedstawienie Teatru Qfer pt. „Baśnie 1001 nocy” – 30 maja na godz. 16.00

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie dwóch najbardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem pierwszej jest Aladyn, sympatyczny, biedny młodzian, któremu Czarnoksiężnik nakazał odnalezienie i oddanie mu cudownej lampy, którą zamieszkuje duch spełniający życzenia. Aladyn nie spełnia żądania i za karę zostaje uwięziony.

Druga opowiada o Alibabie, który pewnego dnia odkrywa tajemnicę bandy zbójów. Poznaje zaklęcie magicznego Sezamu i zdobywa kosztowności. Dalszy ciąg tych historii wszyscy znają. Aladynowi i Alibabie pomagają spryt i pomyślny los, ponieważ w gruncie rzeczy są dobrymi i szlachetnymi ludźmi.


Bogata scenografia z błyszczących, oddających przepych Bliskiego Wschodu tiulów, liczne rekwizyty i orientalna muzyka decydują o klimacie bajki. Niewątpliwym atutem przedstawienia są rzadko wykorzystywane w teatrach lalki – marionetki. Od magii baśni ważniejsze jest przesłanie, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.

Teatr Qfer to jedna z pierwszych, profesjonalnych inicjatyw teatralnych działających na terenie Trójmiasta. Współtworzą go Barbara i Grzegorz Gajewscy – małżeństwo aktorów lalkarzy.

Przyjdź do Centrum i przenieś się w magiczny świat baśni!

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułJuż 2000 obiektów w Skarbnicy!
Następny artykułNowy projekt muzyczny – zgłoś się