Nie tylko czołówka bilardowej ekstraklasy oraz coroczne medale juniorów są wizytówką Klubu Sportowego Arkadia Tczew. Obchodzący w tym roku 15-lecie swojego istnienia klub bilardowy z Tczewa ma także jednych z najlepszych bilardzistów w kategorii “amator”.

W rozgrywanych w Łodzi Mistrzostwach Polski Amatorów Arkadię reprezentowało ośmioro zawodników: Sandra Aftka, Paulina Rutkowska, Jakub Bottcher, Zdzisław Kachniarz, Mateusz Grzębski, Paweł Dziwosz, Bartłomiej Szkopiński i Marcin Gręda. W turnieju startowało 256 najlepszych zawodników amatorów w Polsce. Wyłonieni oni zostali z eliminacji regionalnych, w których startowało ponad 1000 bilardzistów.

Swój życiowy sukces odniósł Mateusz Grzębski, zajmując w tych wyczerpujących rozgrywkach trzecie miejsce. Jest to tez historyczny sukces Arkadii Tczew w turnieju Bilard Sport Amator Challenge. Mateusz po wyjściu z siedmioosobowej grupy po kolei eliminował swoich następnych przeciwników. W półfinale natknął się na późniejszego zwycięzcę Vadima Papiża z Mrągowa.

Nieźle, odnosząc cztery zwycięstwa w grupie spisali się też: Marcin Gręda, Bartłomiej Szkopiński, Paweł Dziwosz i Jakub Bottcher. Pozostali mają nadzieję poprawić się w przyszłorocznych rozgrywkach.

Ostatnim akcentem sportowym w 2021 roku będę Mistrzostwa Polski Mężczyzn. Arkadię będzie reprezentował Kamil Sząszor.

(KS Arkadia)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułStraż Miejska kontroluje noszenie maseczek
Następny artykułKomunikat w sprawie świadczeń rodzinnych