Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza do udziału w akcji #zamawiamBOwspieram! W najbliższy piątek 6 listopada zachęcamy do zamówienia posiłku, kawy, ciasta, na co macie Państwo ochotę od lokalnego przedsiębiorcy – na wynos.

Następnie prosimy o udostępnienie w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instragram) informacji o tym co kupiliście (wraz ze zdjęciem) i dlaczego wspieracie lokalne biznesy. Wpis prosimy oznaczyć hasztagiem  #zamawiamBOwspieram!   Nasi restauratorzy mogą nie poradzić sobie z drugim lockdownem. Kiedy zaczęli odrabiać ogromne, wiosenne straty, z dnia na dzień Rząd zamknął ich interesy. Środki stracili nasi sąsiedzi prowadzący pizzerię na osiedlu, pracę tracą nasi bliscy sprzedający nieopodal kawę, upadają nasze podmioty Ekonomii Społecznej, o które wspólnie walczymy od lat. Chcemy, przy wykorzystaniu Państwa autorytetu, pokazać mieszkańcom i mieszkankom Metropolii, że bez NASZEJ pomocy branża gastro upadnie.  Nie wyskoczymy już wieczorem na dobrego burgera po sąsiedzku, a kawiarnia, do której zabraliśmy bliską osobę na  kawę za kilka miesięcy nie powita nas zapachem pachnącego ciasta.   

Co należy zrobić w naszej metropolitalnej akcji?

1. Kupić z lokalnej restauracji, kawiarni, baru, bistro coś pysznego na wynos. Może być to obiad, kawa, ciasto. Coś, czym chcecie zachęcić Państwo innych do odwiedzenia miejsc serwujących posiłki czy napoje na zewnątrz. 
2. Wrzucić to na swoje social media z hasztagiem  #zamawiamBOwspieram! i krótką informacją dlaczego wspieracie. Wierzymy, że Państwa osobiste doświadczenia będą najlepszą zachętą!
3. Oznaczyć miejsce.
4. Zachęcić do udziału innych! 

[GOM]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułCentrum Kultury i Sztuki zamknięte dla publiczności od 7 listopada
Następny artykułNowe obostrzenia już od jutra