W związku z częściowym odmrożeniem informujemy, że wróciły niektóre wydarzenia odbywające się w Centrum Kultury i Sztuki. Po poranku filmowym dla najmłodszych, czas na kino dla dorosłych. 26 lutego o godz. 18.00 odbędzie się projekcja filmu “Biały, biały dzień” – nie lada gratka dla wielbicieli kina skandynawskiego.

W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. “Biały, biały dzień” to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.

Tytuł oryginalny: A White, White Day / Hvítur, Hvítur Dagur
Islandia, Dania 2019, 109′
reżyseria: Hlynur Pálmason
scenariusz: Hlynur Pálmason
zdjęcia: Maria von Hausswolff
montaż: Julius Krebs Damsbo
muzyka: Edmund Finnis
obsada: Ingvar E. Sigurðsson, Ída Mekkín Hlynsdóttir, Hilmir Snær Guðnason, Sara Dögg Ásgeirsdóttir, Björn Ingi Hilmarsson
producent: Anton Máni Svansson
produkcja: Film i Väst, Glassriver, Join Motion Pictures, Snowglobe Films
język: islandzki
data polskiej premiery: 13.03.2020
polski dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Bilety:10 zł dostępne w kasie CKiS.

W związku z obecną sytuacją w Polsce, kupując bilet akceptujesz następujące wytyczne:

  • Ograniczenie miejsc do 50%
  • Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia.
  • Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
  • Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.

(CKiS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDzień otwarty online w Szkole Podstawowej nr 1
Następny artykuł510 aut na 1000 mieszkańców w Tczewie