Na przetarg dotyczący remontu głównego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. J. Dąbrowskiego wpłynęło 6 ofert – od prawie 7 do 10,5 mln zł.

Cztery oferty mieszczą się w zaplanowanym przez miasto budżecie. Teraz czas na ich dokładne przeanalizowanie i wybór najkorzystniejszej.

Zadanie pod nazwą: “Modernizacja budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Dąbrowskiego 6 na potrzeby infrastruktury społecznej” realizowane będzie  w ramach projektu “Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie”. 

Zabytkowy budynek zostanie gruntownie przebudowany, chociaż wizualnie na zewnątrz niewiele się zmieni. – wyczyszczona zostanie elewacja, wymieniony dach, okna i drzwi. Wewnątrz natomiast zmieni się prawie wszystko  – urządzone zostaną nowe sale spotkań warsztatowych i integracyjnych, duża sala konferencyjna ( z ruchomą ścianą), mediateka (do odsłuchiwania zbiorów audio, płyt). Zbudowana zostanie winda zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych (widoczna od strony ul. Kościuszki). Na poddaszu będą sale wystawiennicze . Zwiększy się powierzchnia magazynowa, przebudowane będą pomieszczenia biurowe, przebudowane wszystkie instalacje wewnętrzne. Jest to zadanie 2-letnie. Termin zakończenia planowany jest na koniec października 2021 r.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpotkanie online z Elżbietą Pałasz
Następny artykułII Turniej Badmintona – 17 października