Dzisiaj zamknięto przejazd przez mostek nad Kanałem Młyńskim, w ciągu ul. Łąkowej. To wymusiło zmianę organizacji ruchu, kierowcom wyznaczono nową trasę przez ul. Malinowską, Kwiatową i Gdańską.

Jak informuje Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg, w związku z planowanym rozpoczęciem robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa obiektu mostowego nad Kanałem Młyńskim w Tczewie w ciągu drogi gminnej Nr 198195 G – ul. Łąkowej, km 0+190” i całkowitym zamknięciem przejazdu dla ruchu kołowego przez istniejący most nad Kanałem Młyńskim, ruch pieszy na czas trwania robót odbywał się będzie w pierwszym etapie realizacji po istniejącym obiekcie mostowym, docelowo zaś przed przystąpieniem do robót rozbiórkowych za pośrednictwem tymczasowo zorganizowanego przejścia pieszego przez stary most kolejowy wiodący do dawnej stoczni rzecznej.

Budowa Wiślanej Trasy Rowerowej i przebudowa mostku nad Kanałem Młyńskim to inwestycja samorządu miasta Tczewa. Z ramienia miasta prowadzi ją Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma Roka Budownictwo Sp. z o.o. ze Starogardu Gdańskiego. Koszt zadania to ponad 3,4 mln zł. Zakończenie inwestycji ma nastąpić z końcem roku.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKolejne tablety, laptopy i kamery trafią do tczewskich szkół
Następny artykułNagraj filmik i wygraj nagrodę – konkurs CKiS