22 lutego 2007 roku rozpoczęliśmy działalność w odrestaurowanym dzięki unijnym funduszom zabytkowym obiekcie przy ul. 30 Stycznia 4. Wówczas nazywaliśmy się Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły.

Po kilku latach swoją misję zaczęliśmy realizować również w dwóch kamienicach na Starym Mieście – przy ul. Podmurnej 12 i 15. Zmieniliśmy też nazwę na Fabrykę Sztuk w nawiązaniu do historii naszej siedziby głównej i profilu działalności. Każdego dnia staramy się, by pofabryczny obiekt tętnił życiem. Dlatego organizujemy dla Was wystawy, warsztaty artystyczne, recitale, konkursy, spacery z przewodnikiem, inscenizacje historyczne, jarmarki. Tylko w minionym roku z naszych propozycji skorzystało ponad 60 tysięcy osób!

W dniu naszych 16 urodzin wspominamy najciekawsze wydarzenia z ubiegłego roku na czele z wystawami: osiemnastowiecznych grafik Chodowieckiego i grafik Pabla Picasso.

Dziękujemy też fotoreporterom, którzy uwiecznili to, co działo się u nas w 2022 roku: Jackowi Cherkowi, Rafałowi Grzenkowskiemu, Arturowi Wirkusowi, Damianowi Chmielowiec, Edycie Lanieckiej i Wojciechowi Markowskiemu.

Zapraszamy codziennie do Fabryki Sztuk. Wstęp bezpłatny!

Fabryka SztukREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułHip Hop Essence vol.2 – Herbiarz, JotZet, Mixer, DJ Kleszcz – 25 lutego
Następny artykuł1 marca – Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych