Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na 14. GRAND OFF. Najlepsze niezależne krótkie filmy świata, już po raz ósmy będziemy gościć festiwal w Tczewie.

23 maja o godz. 16.00 w sali widowiskowej będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje niezależne z całego świata. Jak zawsze będą to projekcje tylko filmów nagrodzonych w kategoriach scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktor, aktorka, fabuła, dokument, animacja i film polski.

Prosimy przygotować się na sporą dawkę kina, gdyż czekają nas prawie 4 i ½ godziny godziny projekcji. O wyborze najlepszych filmów zadecydowała międzynarodowa Kapituła składająca się z kilkudziesięciu znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów, a wszystkie nagrodzone filmy będzie można zobaczyć w Tczewie.

SCENARIUSZ

CARGO

[14’59] 2019

Reżyser / Director: Christina Tournatzés

Niemcy / Germany

71 uchodźców z Bliskiego Wschodu ginie z powodu uduszenia w trakcie nielegalnego transportu z Węgier do Niemiec. Kierowca ciężarówki staje przed dylematem – słyszy, jak ludzie krzyczą i błagają o pomoc, ale otrzymuje rozkaz, by za wszelką cenę dokończyć transport. Historia oparta na faktach.

REŻYSERIA

FABIU

[30’00] 2020

Reżyser / Director: Stefan Langthaler

Austria / Austria

80-letni emeryt Arthur mieszka w skromnym domu w Wiedniu. Od dłuższego czasu czule opiekuje się ciężko chorą żoną Martą, a asystują mu tylko pielęgniarki. Kiedy w jego domu pojawia się nowy pielęgniarz Fabiu, rutyna Arthura zostaje zerwana. Wkrótce mężczyźni zbliżają się do siebie, a u starszego z nich narasta pożądanie i tłumiona tęsknota.

ZDJĘCIA

THE INVISIBLE MONSTER

[29’55] 2019

Reżyser / Director: Javier Fesser Perez de Petinto, Guillermo Fesser PerezDe Petinto

Hiszpania / Spain

Ojciec Aminodina zawsze się uśmiecha, ponieważ twierdzi, że szczęśliwi ludzie żyją dłużej. 8-letni Aminodin trzyma się tej zasady podczas pracy na wysypisku, gdzie żyje wraz ze swoją rodziną.

MONTAŻ

BONBON DAS MUSICAL

[19’24] 2019

Reżyser / Director: Daniel Meier

Niemcy / Germany

Kiedy Jussel Meyer, dziecięcy model słynnej marki słodyczy, dusi się, krztusząc się cukierkiem, zostaje ogłoszony nowy casting, aby znaleźć kolejną komercyjną twarz. Patricia, była niania Jussela, chce za wszelką cenę zapobiec wyłonieniu jego następcy.

SCENOGRAFIA

EMPEROR

[29’58] 2019

Reżyser / Director: Jannis Alexander Kiefer

Niemcy / Germany

Nowe szaty cesarza we współczesnym wydaniu.

Film jest przeniesieniem fabuły baśni Hansa Christiana Andersena w realia XXI wieku. To dystopijna, ale barwna opowieść o władzy i hierarchii.

AKTORKA

THE TEARS’ THING

[25’23] 2019

Reżyser / Director: Clémence Poésy

Francja / France

Florence jest aktorką. Przygotowania do nowej roli postawią przed nią wyzwania, których nigdy by się nie spodziewała.

AKTOR

DER WÄCHTER

[32’51] 2019

Reżyser / Director: Albin Wildner

Austria / Austria

Po utracie wieloletniej posady w korporacji, Raphael został zmuszony do podjęcia pracy jako nocny ochroniarz. Niedawno wprowadził się także z powrotem do swojej matki, którą opiekuje się oddana ukraińska pielęgniarka Vera. Dzięki jej wsparciu, Raphael uczy się radzić sobie w nowym życiu.

FABUŁA

COMMITTED

[21’48] 2018

Reżyser / Director: Lee Gilat

Izrael / Israel

Leah zmusza swoją młodszą siostrę Batyę do konfrontacji z chorobą psychiczną ojca – Zvikiego – po raz pierwszy od bardzo długiego czasu. Jest zmęczona życiem podporządkowanym chorobie ojca oraz odpowiedzialnością za opiekę nad nim i postanawia zmienić swoją sytuację. Zviki odmawia hospitalizacji, co zmusza obie dziewczyny do spędzenia razem całego dnia. Zbliżają się i oddalają od siebie i od swojego ukochanego i chorego ojca.

DOKUMENT

THE GIRL WITH BLUE EYES

[15’17] 2020

Reżyser / Director: Alireza Mirasadollah

Wielka Brytania / UK

An Phouc to 11-letnia dziewczynka z Wietnamu. Jej wielkie, jasnoniebieskie oczy przyciągały wielu fotografów z całego świata, ale pomimo tego An Phouc i jej rodzina cierpią z powodu biedy i zmagają się z rasizmem.

ANIMACJA

BUTTERFLIES IN BERLIN

[29’55] 2019

Reżyser / Director: Monica Manganelli

Niemcy / Germany

Alex przenosi się do Berlina w 1933 r. Szukając swojego miejsca na świecie i swojej tożsamości seksualnej, staje się pierwszym transseksualistą w historii, który poddał się operacji. Dzieje się to niestety w okresie narodzin narodowego socjalizmu i społecznego rozłamu, który wolność seksualną przekształcił w powód do represji.

FILM POLSKI

FESTYN

[20’06] 2019

Reżyser / Director: Grzegorz Krawiec

Polska / Poland

Pociąg zatrzymuje się w szczerym polu, ponieważ rzuciła się pod niego kobieta. Jest lato, więc w oczekiwaniu na policję pasażerowie wychodzą na zewnątrz i rozpoczynają piknik w pobliżu, zaledwie kilka metrów od zwłok. Ludzie są bardziej rozzłoszczeni zatrzymaniem pociągu niż poruszeni śmiercią dziewczyny. Ale kto lub co było prawdziwym powodem jej śmierci?

W związku z obecną sytuacją w Polsce akceptujesz następujące wytyczne:

  • Ograniczenie miejsc do 50%
  • Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia.
  • Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
  • Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWeekend Muzeów za nami
Następny artykuł“Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” nowy album Orkiestry Kameralnej Progress pod mecenatem miasta Tczewa