11 ofert na oświetlenie Ogrodowej i Wąskiej

84

W tym roku czeka nas wymiana oświetlenia ul. Ogrodowej i Wąskiej. Na obu ulicach istniejące źródła światła zostaną wymienione na stylizowane latarnie nawiązujące do historycznego klimatu starówki, ale wyposażone w oprawy ledowe.

W ciągu ul. Ogrodowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do ul. Wąskiej wymienionych zostanie 16 latarni, natomiast w ul. Wąskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. 30 Stycznia do ul. Chopina – 41 latarni. Ledowe oświetlenie pozwoli zaoszczędzić ok. 50 proc. energii. Dodatkowo podświetlony zostanie zabytkowy mur obronny.

Na przetarg wpłynęło 11 ofert. Oferenci zaproponowali od 225 tys. do blisko 440 tys. zł. W budżecie miasta zaplanowano na ten cel 340 tys. zł. 5 ofert mieści się w tej kwocie. Czas realizacji zamówienia to 100 dni od podpisania umowy.

– Od kilku lat konsekwentnie wymieniamy oświetlenie  na energooszczędne. Jeszcze w 2018 r. mieliśmy zaledwie 7 proc. oświetlenia ledowego dzisiaj jest to 25 proc.  – podkreśla Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. –Dla mieszkańców oznacza to zmianę jakości oświetlenia oraz poprawę bezpieczeństwa, ale bardzo istotny jest także aspekt ekologiczny.

W ubiegłym roku na zmodernizowaliśmy oświetlenie m.in. przy al. Zwycięstwa, w rejonie placu zabaw przy ul. Jedności Narodu oraz na Os. Bajkowym – w rejonie ul. Czerwonego Kapturka i Kubusia Puchatka.

W tym roku, oprócz ulic Ogrodowej i Wąskiej, planowana jest wymiana oświetlenia także w niecce przy ul. Jedności Narodu oraz przy al. Kociewskiej, na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Żwirki.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPrzetarg na rozbudowę SSP 2 – do 17 czerwca czekamy na oferty
Następny artykułTurniej Siatkówki Plażowej