W dniach 3 -5 grudnia w Krakowie odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U19 kobiet. Tczewski zespół Pogoń wywalczył awans do finałów.

Bramki(asysty):

Julia Sitarz (Magdalena Sobal), Julia Jędrzejewska (Kasia Nowak), Magdalena Sobal ,Magdalena Sobal (Kasia Nowak)

MVP spotkania- Magdalena Sobal.

Pogoń Depol Tczew 4 – 5 Prądniczanka Kraków

Julia Jędrzejewska (Kasia Nowak), Magdalena Sobal (Nadia Czarnecka), Julia Jędrzejewska (Magdalena Sobal), Kasia Nowak (Magdalena Sobal)

Ćwierćfinał.

Pogoń Depol Tczew 3 – 1 AZS UAM Poznań

Bramki (asysty)

Julia Jędrzejewska (Agata Murawska), Kasia Nowak (Magdalena Sobal), Weronika Dziadzio

Półfinał.

Pogoń Depol Tczew 1 – 1 BTS Rekord Bielsko Biała

W karnych 3 – 0.

Julia Jędrzejewska (Magdalena Sobal)

Początek spotkania należał do zawodniczek z Bielska. Już w pierwszej minucie spotkania zdobywają bramkę po ataku szybkim. Zdobyty gol nie podłamał naszych zawodniczek, a wręcz przeciwnie zmotywował do bardzo dobrej gry. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównała Jędrzejewska, która otrzymała podanie od Sobal. Druga połowa jeszcze lepsza w naszym wykonaniu niż pierwsza. Nasz zespół tworzył wiele sytuacji bramkowych, jednak dobrze w bramce spisywała się bramkarka Rekordu. Mecz zakończył się wynikiem 1 do 1. I o wyborze finalisty rozstrzygnęły rzuty karne. W bramce naszego zespołu świetnie spisywała się Natalia Niemaszyk, która wybroniła trzy karne przeciwniczek i dodając postawę w całym turnieju, potwierdziła, że była najlepsza bramkarką w całym turnieju. W naszym zespole swoje karne wykorzystały Dziadzio, Nowak oraz Jędrzejewska. Mecz w naszym odczuciu najlepszy podczas turnieju finałowego. Spotkały się dwa zespoły, które świetnie operowały piłką, grały typowo futsalowo, tworzyły sporo sytuacji strzeleckich ale również bardzo dobrze broniły.

MVP spotkania – Natalia Niemaszyk

Krótka wypowiedz po meczu-

Pogoń Depol Tczew 4 – 3 UKS 3 Staszkówka Jelna

Magdalena Sobal, Julia Jędrzejewska (Nadia Czarnecka), Kasia Nowak (Julia Jędrzejewska)

Magdalena Sobal

Pierwsza połowa świetna w naszym wykonaniu. Pierwsze trafienie należało do Sobal. Druga bramka to świetna akcja dwójki Jędrzejewska – Czarnecka. Skończenie uderzeniem z woleja i bezradna bramkarka Staszkówki. Trzecia bramka to piękna wielopodaniowa akcja naszych zawodniczek i skończenie Kasi Nowak. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 3 do 0. Druga połowa to szybko strzelona bramka przez Staszkówkę. Bramka dodaje emocji w finale, a mecz staje się jeszcze bardziej widowiskowy. Na 4 do 1 uderzeniem w pełni biegu w okienko bramki podwyższa Magdalena Sobal. Potem strzelały już tylko zawodniczki Staszkówki, jednakże strzeliły tylko dwie bramki.

Zostajemy Mistrzem Polski w futsalu U19 kobiet.

MVP Spotkania – Magdalena Sobal.

krótka wypowiedz po meczu-

Najlepszą zawodniczką turnieju – Magdalena Sobal (Pogoń Dekpol Tczew)

Najlepszą bramkarką turnieju – Natalia Niemaszyk (Pogoń Dekpol Tczew)

Najlepsza strzelczynią turnieju – Julia Fryczek (UKS 3 Staszkówka Jelna), Julia Jędrzejewska (Pogoń Dekpol Tczew).  – łącznie 7 bramek.